Analogové systémy:

Jedná se o nejvíce dosud využívané systémy, které se vyznačují dlouhou životností a stabilitou. Při nákupu těchto systémů jejichž top je označován za 960H (960x576px) je zapotřebí důsledně sledovat dva nejdůležitější parametry záznamového zařízení DVR a to rozlišení záznamu a snímkování. DVR je možné zakoupit od různých prodejců, kteří neuvádějí nebo záměrně matou kupujícího parametrem OBRAZ nebo ZOBRAZENÍ, který je vždy vyšší než záznamové přehrávání (jedná se pouze o rozlišení zobrazení life). U analogového DVR záznamu proto pečlivě chtějte vědět o jaké nejvyšší rozlišení záznamu se u konkrétního modelu jedná 320x288px. (CIF), 720x288px. (HD1), 720x576px. (D1) a nejvyšší 960x576px. (960H). Druhým méně však důležitým parametrem je snímkování a to opět ze záznamu (ne life). Zde je top parametr tvn. REAL-TIME tedy 25 snímků za sekundu na jeden kanál což značí absolutně plynulý pohyb.  Většinou se záznam může pohybovat okolo 12 snímků na kanál, což v praxi pouze vykazuje menší zpomalení záznamu které není nijak zvlášť viditelné. Pokud se snímky pohybují okolo 6 na jeden kanál, dochází již k trhanému záznamu (najdete hlavně u 8 a 16 kanálových DVR). Pozor také na skutečnost, že prodejce uvede parametr snímků, ale neuvede v jakém rozlišení! Je potom možné že v nejvyšším rozlišení bude počet snímků mnohem nižší než uvedený údaj počtu snímků, který je platný pro naopak rozlišení nejnižší. Závěrem tedy důležitá rada, pokud není u DVR zcela jasně uvedeno jaké rozlišení a snímkování ze záznamu zařízení podporuje je lepší se tomuto nákupu raději vyhnout i za předpokladu lákavě nízké ceny.

bmp

Analogová

Analogové kamery:

Tyto kamery se stále hojně využívají a to z důvodu dlouhé životnosti hlavně snímacích čipů CCD. V poslední době jsou tyto čipy nahrazovány stále se zdokonalujícími čipy CMOS, které zaujímají přední místo hlavně u megapixelových HD kamer. Tyto čipy potom v analogovém rozlišení do 960H vynikají nižší pořizovací cenou a poměrně slušnou kvalitou a to hlavně kvůli IR-CUT filteru, který napomáhá těmto kamerám k vyšší kvalitě obrazu (čipy CCD tento filter nepotřebují). Je také třeba si uvědomit, že na kvalitu obrazu je také hodně důležitý úhel záběru a kvalita objektivu. Pokud kamera disponuje nastavitelným varifokálním objektivem, je možné po nastavení užšího úhlu záběru docílit lepšího obrazového rozlišení a tím větší detail snímaného objektu hlavně u vzdálenějších snímaných ploch. Pokud použijete analogovou kameru s nejširším objektivem 3,6mm (85°) do snímané vzdálenosti cca 5 až 7m bude obraz ještě poměrně kvalitní, pro vyšší vzdálenosti záběru proto doporučujeme použít již kamery s varifokálním objektivem (nastavitelným úhlem záběru na těle kamery).


AHD analogové systémy:

Stále častěji se začínají objevovat na našem trhu AHD (analog HD) kamerové systémy, které umožňují HD rozlišení 720P tedy (1280x720px). Tyto systémy budou zřejmě postupně nahrazovat klasické analogové systémy s rozlišením 960H (960x576px) a jejich nespornou výhodou je možnost kombinovat AHD s analogem 960H, tedy například vyměnit pouze staré DVR za AHD DVR společně s například dvěmi kamerami a dalších například pět ještě ponechat ze starého systému a postupně tyto měnit. Kombinovat se dají i opačně a to použít AHD kameru ke stávajícímu klasickému analogovému DVR.Výhoda tohoto systému je nesporně cena a stejná technologie přenášení obrazu jako u klasického analogu tedy po koaxiálním kabelu nabo po UTP za pomocí twistových sad, které najdete v našem příslušenství. Lze samozřejmě použít i stávající kabeláž z analogu.

AHD

AHD analogové kamery:     

AHD kamery jsou osazeny pouze megapixelovými čipy CMOS, které dokážou nabídnout za pomocí IR-CUT filteru poměrně hezký obraz v HD rozlišení 720P v porovnání s klasickým analogem. Tyto kamery je také možné za pomocí OSD menu přepnout na analogový režim s rozlišením 960H (960x576px) a použít do těchto systémů. Nabídka také zahrnuje známé varifokální kamery s nastavitelným úhlem záběru na těle kamery pro dosažení ještě lepšího obrazového rozlišení.


HDCVI profesionální systémy:

Top produkt který vyvinula a uvedla první na trh světoznámá firma DAHUA a který máme v současné době v nabídce je schopen přenášet a zaznamenávat obraz ve Full HD (1920x1080px) tedy 1080P. U tohoto systému je možné kombinovat kamery s různým rozlišením (720P, 960P, 1080P) s tím že záznamové zařízení je schopné si automaticky navolit na jednotlivý kanál rozlišení záznamu na 720 nebo 1080P. DVR ADELL umožňuje dvě úrovně zobrazení pro rychlejší vyhledávání při pomalém toku internetového připojení (DUAL STREAM), má rychlé reakce na pokyny a podporuje možnost připojení na internetovou sít za pomocí WiFi adaptéru. Další klíčovou vlastností je přehrávání všech kanálů ze záznamu v plném Full HD rozlišení na rozdíl od AHD systémů a to u 8 a 16 kanálového DVR. Obraz z kamer je možné přenášet na vzdálenost až 500m za pomocí koaxiálního kabelu a nebo za pomocí kabelu UTP a twistových sad i včetně napájení. Systém HDCVI se neprojevuje žádnou prodlevou přenosu jako u IP technologií, je stabilní a v případě výpadku internetové sítě stále pořizuje záznam. Tento unikátní systém s vysokými parametry a příznivou cenou je patentován firmou DAHUA a není tedy možné kombinovat z jinými komponenty než HDCVI.

HD CVI

HDCVI kamery:

HDCVI kamery využívají megapixelové čipy CMOS s rozlišením až Full HD (1920x1080px) 1080P a součástí je dekódovací deska od firmy DAHUA, která dělá tento systém unikátním. U kamer nechybí také již zmiňovaný IR-CUT filter, který dodává lepší podání obrazu v denních i nočních režimech. Vzhledem k vysokému rozlišení až Full HD obraz zaručuje velkou kvalitu záběru i při širokém úhlu. Kamery využívají čipy několika známých výrobců a to například OmniVision, Aptina nebo Sony. Některé vyšší modely kamer disponují integrovaným OSD menu a varifokálním nastavitelným objektivem pro ještě dokonalejší obraz.

CIF vs VGA vs D1 vs 960H vs 720P vs 1080P:
Porovnání systémů