Na co si dát pozor při koupi levných kamerových systémů? Uvědomte si, že pokud chcete mít kvalitní obraz nerozhoduje pouze cena.

  • skutečné rozlišení záznamu od nejhoršího k nejlepšímu v těchto zkratkách: analog - CIF,HD1,D1,960H a HD - 720P (1Mpx),960P (1,3Mpx),1080P(2Mpx - Full HD), 3Mpx, 4Mpx (2K), 5Mpx......., 8-12Mpx (4K Ultra HD)
  • snímkování k danému rozlišení (fps - počet snímků za vteřinu) například 8fps, 15fps, 25fps - real time (reálný pohyb)
  • držáky kamer které špatně drží a kovové části reznou (nejsou integrované jako součást těla kamery)
  • zastaralá technologie nočního vidění mnohdy znamená, že místo udávaných 20m vidíte pouhých 5m! K nejvyspělejší technologii patří SMART IR. Jedná se o inteligentní funkci nočního vidění, která dokáže regulovat intenzitu IR dle sledovaného objektu.
  • další podpora do budoucna (získání firmwaru od výrobce pro opravu případných chyb)
  • prodejce bez specializace v oboru, žádný případný po-záruční servis.

U systémů IP se v profesionální sféře vždy používá PoE Switch. V případě, že NVR záznam disponuje vestavěným PoE (na každý kanál jedna zásuvka RJ45) je vždy zapotřebí tahat ke každé kameře jeden datový kabel UTP. Toto řešení komplikuje instalaci, na rozdíl od PoE Switche, který může být umístěn kdekoli v nejbližší pozici u rozvodu kamer. Další výhodou je vyměnitelný díl, například v případě poničení bleskem, kde musíte měnit celé NVR záznamové zařízení.

U kamerových setů v HD rozlišení je důležité správné použití specializovaných kabelů pro HD přenos video signálu, které mají vliv na kvalitu obrazu. Mnoho prodejců používá nevhodné 20m kabely, určené pro analog 960H! Tyto kabely nemají dostatečné parametry, ke kvalitnímu přenosu a rozdíl je znatelný při srovnání obou typů. Pozor tedy na tyto neodborné prodejce, kteří uvádějí například u rozlišení 720P - 1,3Mpx což není pravda! Nakupujte u prodejců, kteří tomu opravdu rozumí.

Při koupi kamerového setu prodejci uvádějí například záznam v rozlišení 1080N, což znamená, že záznamové zařízení zobrazí rozlišení 2Mpx, ale záznam je pouze 1,1Mpx. To samé platí pro kamerové sety s udávaným rozlišením kamer 5Mpx a záznamem v módu "LITE", který odpovídá pouze 2Mpx - 1080P. Důrazně tedy varuji před těmito levnými kombinacemi, které se pyšní vysokým rozlišením za nízkou cenu. Je třeba si uvědomit, že kvalita záznamu je jeden z nejdůležitějších parametrů.

Ověřte si skutečné parametry komponent, které nakupujete!

Rozlišení HD systémů od nejnižšího po nejvyšší:

1.0Mpx - 720P

1.3Mpx - 960P

2.0Mpx - 1080P (Full HD)

3.0Mpx

4.0Mpx - 2K

5.0Mpx

6.0Mpx

8-12Mpx - 4K Ultra HD

Pokud máte jaké kolii dotazy a to i ohledně konkurenčních nabídek, neváhejte nás kontaktovat.